Přátelé a rodáci Milovic o.s.

Historie a současnost města Milovice

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Kalendář Milovice 2016

Email Tisk PDF

Kalendář Milovice 2016, 25. výročí odchodu SA

Občanské sdružení Přátelé a rodáci Milovic si Vám dovoluje představit nový kalendář Milovice 2016. Publikace s tématikou Milovic vydáváme pravidelně od roku 2011 a rádi bychom touto formou přiblížili široké veřejnosti zajímavou a často i překvapivou historii našeho města. Tento kalendář je netradičně zaměřený na dobu, kterou má velká část obyvatel ještě v živé paměti. Na unikátních snímcích fotografa Jana Jindry si můžete přiblížit rok 1991, kdy po 23 letech odcházela sovětská armáda z milovic. Fotografie zobrazují život v běžně nepřístupném vojenském táboře v dnešní městské části Mladá a Boží Dar, ale i na sídlišti Balonka a ve starých Milovicích.
Kalendář je vydán u příležitosti 25. výročí odchodu sovětských vojsk. Pamětníci si mohou tuto dobu připomenout a obyvatelé, kteří se přistěhovali v pozdějších letech, se dozvědí další informace o místě svého bydliště. Mohou srovnat, jak se za několik desetiletí některá místa změnila, některá zůstala téměř stejná, ale celkově se Mladá proměnila z vojenského uzavřeného městečka na živou a rozvíjející se část města.

Výprava k prameni Mlynařice

Kalendáře jsou každý rok představeny na říjnové Výpravě k prameni Mlynařice. Všichni odvážní účastníci této společenské události, kteří dojdou až k prameni Mlynařice, obdrží na zpáteční cestě u startu/cíle kalendář Milovice 2016. Výprava k prameni Mlynařice proběhne 10.října 2015 od 14 hod.

Zakoupení kalendáře v knihovně nebo informačním centru

Kalendář je možné jej zakoupit za 150 Kč v městské knihovně nebo Informačním centru v budově Radnice města Milovice.

Zaslání kalendáře Milovice 2016 Českou poštou + jako bonus kalendář Milovice 2015 zdarma

Kalendář je možné objednat také přes tyto webové stránky a nechat si jej zaslat Českou poštou po předchozí úhradě 190 Kč (150 Kč kalendář 40 Kč poštovné) na bankovní účet sdružení 212201832/0300 (Poštovní spořitelna). Při úhradě na účet uveďte do poznámky při platbě své příjmení a zároveň na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript zašlete jméno (musí být shodné jako v poznámce) a adresu na kterou má být kalendář zaslán.

Při tomto způsobu objednání vám ke každému kalendáři Milovice 2016 přibalíme zdarma kalendář Milovice 2015, který obsahuje více než 50. fotografií  obcí Milovice, Benátecká Vrutice, Mladá a vojenského tábora z období 1900 - 1950. Vzhledem k 70. výročí konce 2. světové války (v roce 2015) je zde zařazeno několik unikátních fotografií z  května 1945 v Milovicích a historické mapy těchto obcí z roku 1842.

Zakoupením kalendáře podpoříte činnost našeho občanského sdružení a za tuto podporu velmi děkujeme.

Přednáška ke vzniku kalendáře

Pro zájemce o historii města bude v sobotu 30. ledna 2016 uspořádána přednáška, kde bude možné se dozvědět podrobnější informace k uveřejněným fotografiím v kalendáři nebo se zeptat na další události z blízké i daleké minulosti města. Přednáška proběhne v restauraci U Farkačů od 14-16 hod.

Aktualizováno Úterý, 26 Leden 2016 13:12